Ogłoszenie

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem.
Przeglądając forum proszę się upewnić że wchodzi się na http://www.vocalotopia.pun.pl/forums.php zamiast na http://www.vocalotopia.pun.pl/ - forums.php na końcu adresu jest ważne, dla prawidłowego wyglądu strony.

#1 2013-01-20 22:06:05

 Canzolicious

Królowa Kóz

Zarejestrowany: 2013-01-18
Posty: 17
Punktów :   

Jak zostałeś/aś fanem Vocaloid?

U mnie to było tak:
Byłam kiedyś fanką Hetalii i jezu jakim ja głupim dzieckiem byłam. :I
https://www.youtube.com/watch?v=BNRiXJpwACc znalazłam to i chciałam wiedzieć kto to śpiewa, więc zaczęłam poszukiwania. Znalazłam oryginalną wersję Lena i "omg jak coś może tak piszczeć śpiewając DX" i na jakiś czas był spokój. Ale będąc fanką Hetalii oczywiście spotyka się dużo fanmade PV'ałek i różnych dziwnych rzeczy więc sztyczność z Vocaloidami miałam dzięki temu anime jeszcze nie raz i jakoś tak się stało że się zauroczyłam w tych dziwnych cosiach.

A jak z wami było? : )


http://img839.imageshack.us/img839/6371/82w0.png

Offline

 

#2 2013-01-20 22:18:14

Oneey

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-01-18
Posty: 4
Punktów :   

Re: Jak zostałeś/aś fanem Vocaloid?

... A zaczęło się od Ievan Polkki z Orihime z porem... Potem natrafiłam na cover Miku, nie wiedziałam kto to śpiewa, myślałam, że to prawdziwy człowiek, szukałam, szukałam, dałam sobie spokój... Po jakimś czasie przypomniało mi się to dziwne słowo "Vocaloid", wpisałam w YT, pierwszy wynik - "Honey". No. xD


http://imageshack.us/a/img7/489/yuumagif.gif

Offline

 

#3 2013-01-20 22:23:23

Oroka

Królowa Owiec

Zarejestrowany: 2013-01-18
Posty: 12
Punktów :   

Re: Jak zostałeś/aś fanem Vocaloid?

Kiedyś znudzone malutkie me chciało fajnej piosenki, więc nie znając takich stron jak youtube w pisało w wyszukiwarkę "awesome song"... znalazłam jakiś blog i link do Hitobashira Alice. Oryginalną wersję, nie ludzką, śpiewaną przez vocaloidy. Nieuświadomiona ja się zafascynowała językiem i "jak człowiek może tak dziwnie śpiewać, jest tego więcej?". Dalej poszło dark wood circus, kokoro i inne stare piosenki fabułowe, zakochałam się w nich. Tak, czasy kiedy oddechy w piosence były szczytem realistyczności a luka nie była nawet zapowiedziana, nostalgia, nostalgia.

Offline

 

#4 2013-01-21 00:01:58

 Tsukimi

Królowa Nosorożców

9113893
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-01-19
Posty: 49
Punktów :   

Re: Jak zostałeś/aś fanem Vocaloid?

Moja przyjaciółka zaprosiła mnie do siebie do mieszkania. Byłam wtedy początkująca w temacie Japonia - manga - anime. Postanowiła mi wtedy pokazać filmik, który znalazła w sieci, a mianowicie PV do piosenki Miku Hatsune: "World is Mine". Szczerze przyznam, że bardzo mnie to zaintrygowało, ale nie spodobało mi się kompletnie. Brzmiało to dla mnie wtedy okropnie. Zapomniałam o tym przez długi, długi czas. Później w miarę poznawania świata mangi i anime zaczęłam sporadycznie słuchać vocaloid'owych piosenek. Z czasem przez przypadek natknęłam się na utwór "Just be friends", który zapoczątkował we mnie miłość do syntetyzatorów. Od tamtej chwili wciąż jest moją ulubioną piosenką (chociaż od niedawna zaczęła konkurować z nią "Answer" :>). Pewnego lata wybrałam się na konwent, na którym odbywała się wiedzówka z vocaloidów. Myślę sobie, że fajnie, co tu trzeba? Lukę znam, Miku też, w porządku, a tu mi dają jakaś SeeU, Mew o co chodzi?? I w tym momencie rozpoczęła się już moja prawdziwa podróż. ~


imagine.

Offline

 

#5 2013-01-21 00:18:40

 Ana/Rena

Użytkownik

8691371
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2013-01-20
Posty: 25
Punktów :   
WWW

Re: Jak zostałeś/aś fanem Vocaloid?

Pierwsza styczność z Vocaloid? Link do Dancing Samurai z opisu na gg mojej BFF. Moja reakcja: takie to głupie, że aż fajne. xD Później Yami no Ou, do którego podeszłam tak samo jak z DS.
Trochę wody w Wiśle upłynęło i stałam się wielką fanką Higurashi. Na YT słuchałam namiętnie wszystkich utworów do tego anime i miałam fazy na parodie z Naraku no Hana, gdy nagle patrze wersja Hatsune Miku. Ogólnie gdzieś już jej twarz mi tam parę razy umknęła, ale nie zwracałam na to uwagi. Włączyłam to i po odsłuchaniu kilku sekund wyłączyłam. Stwierdziłam, że strasznie piszczy i jak w ogóle można tego słuchać.
Później nadszedł dzień Ecchiconu 5, gdzie były aż dwie sceny z Vocaloid: Story of Evil i Vocaloid mix. Bardzo mi się spodobały i jak wróciłam do domu wpisałam w YT hasło Vocaloid i pierwsze co mi się wyświetliło to Alice Human Sacrifice i tak się zaczęło. Nie wiem jakim cudem ja wiedziałam wcześniej co to jest Vocaloid mimo, że omijałam to z daleka. Ale kiedy już zaczęłam słuchać ich nałogowo, to zaczęłam się o nich dowiadywać więcej.


http://i537.photobucket.com/albums/ff337/Ana__Chan/SukoneTeifull666241_zpsbe47f46c.jpg

Offline

 

#6 2013-03-08 18:24:26

 Rikao

Użytkownik

42509535
Skąd: Kuj.-Pom.
Zarejestrowany: 2013-02-27
Posty: 44
Punktów :   

Re: Jak zostałeś/aś fanem Vocaloid?

U mnie było tak.

Grałam sobie w Słodki Flirt. Oglądałam zapowiedź nowego odcinka. Trafiłam na taki filmik z ilustracjami ze SF. W tle leciała piękna pioseneczka śpiewana przez suuuuper kawaaaaai głosik. Rozpoznałam, że jest po japońsku  (siedziałam już w M&A trochę x3). Chciałam się dowiedzieć któż to śpiewa. Nie znałam jednak tytułu tej piosenki. Postanowiłam jednak wpisać w Youtuba "last night, good night". Dlaczego? Bo w refrenie słyszałam "Laaast naaaaaajjtttttt, guuuuuuuuug naaaaajt...." Śpiewała to niejaka Hatsune Miku. Postanowiłam znaleźć więcej jej piosenek, ale kiedy wpisałam jej imię i nazwisko w Google zobaczyłam jakąś turkusowo-włosom dziewczynkę narysowaną w stylu manga. Pomyślałam sobie "Co do...?!" i.... zobaczyłam TE słowo.
Vocaloid
Tak to się zaczęło. Pomyśleć, że przypadkowy filmik zmienił moje życie...

Ostatnio edytowany przez Rikao (2013-03-08 18:29:19)


http://media.tumblr.com/tumblr_lu69cmAzy41qm5v0n.gif

Offline

 

#7 2013-04-03 18:09:11

Neko

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-04-03
Posty: 1
Punktów :   

Re: Jak zostałeś/aś fanem Vocaloid?

Ja weszłam z nudów na giercownię z siorą i była jakaś ubieranka z vocaloidami (m in. Neru, Miku, Gumi)  potem czytałam w focusie o Hatsune, ale bardziej zaintrygowała mnie Akita. I posłuchałam World is Mine oraz Bad Apple. Spodobało mi się. Potem doszły jeszcze arty na nyanie oraz wikia.

Offline

 

#8 2013-05-20 21:24:49

 Nadworny Kot

Użytkownik

18849978
Skąd: K-ce
Zarejestrowany: 2013-05-08
Posty: 25
Punktów :   
WWW

Re: Jak zostałeś/aś fanem Vocaloid?

Ze mną... chwila, jak to było *wydobywa wspomnienia z otchłani swojego mózgu, o ile coś takiego posiada*...
A! Wiem. Więc Onejek napisała mi kiedyś na karteczce 5 tytułów piosenek. Było to "Triple Baka" "Magnet" "World is mine" "Alice human sacrifice" i... chyba "Levan Polka". Wręczyła mi tą karteczkę ze słowami "Masz sobie tego posłuchać"
Gdy wróciłam do domu, włączyłam komputer i wielce zaaferowana otworzyła stronę, znaną jako "YouTube". No i zaczęłam słuchać po kolei, myśląc przy tym: "To naprawdę ludzie? A ten Vocaloid to jakiś zespół?".
Następnego dnia w szkole zasypałam Onejka nurtującymi mnie pytaniami, a ona uświadomiła mi, że są to głosy wygenerowane przez program komputerowy. Szok. Przeżyłam szok.
No i później zaczęłam więcej czasu poświęcać na oglądanie animców i coraz częściej słuchałam Vocaloidów.
No... i to tak było.


http://images5.fanpop.com/image/photos/30300000/Angel-beats-3-anime-30387227-500-281.gif

Offline

 

#9 2013-05-23 19:06:57

MadPanda13

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-05-23
Posty: 4
Punktów :   

Re: Jak zostałeś/aś fanem Vocaloid?

Hmm...
Zaczęło się to około1.5 roku temu.Przeglądałam nyana i natrafiłam na obrazek ładnej dziewczyny z turkusowymi włosami i podpisem "hatsune miku", więc wygooglowałam sobie pioseneczkę "World is Mine"
bardzo mi się spodobała,więc żeby znaleźć więcej takich piosenek wpisalam w youtubie hasło "VOCALOID",wtedy też usłyszałam pierwszą piosenke Lena.Pomyślałam że strasznie piszczy...
Potem stopniowo sie przyzwyczajałam.
Nie mogę uwierzyc ze teraz jest moim ulubionym vocaloidem...


Len nie jest shotą!PAMIĘTAJ!!!!
NIE MAM POLSKICH ZNAKOW NA KLAWIATURZE!!!!!!

Offline

 

#10 2013-06-18 20:06:02

InePhonic

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-06-18
Posty: 35
Punktów :   

Re: Jak zostałeś/aś fanem Vocaloid?

Jak zostałam fanką Vocaloid? Nie była to jakaś zbyt fascynująca historia. Było to... gdzieś z rok/dwa lata temu. Szukając dziwnych filmików w internetach, konkretnie na youtube, natrafiłam na jakąś piosenkę Hatsune. Nie pamiętam już teraz, jaka to była, był to zupeełny random. Znudziło mnie to, więc wyłączyłam filmik, lecz krótki czas po tym zaczęłam o tym szukać w internecie. Zapamiętałam z tamtego filmiku słowo "Miku", więc szukanie było... hm, dość łatwe? Można tak powiedzieć. Oglądałam coraz więcej filmików z jej udziałem, a kiedy natrafiłam na filmiki z koncertu (już chyba nieistniejące... pamiętam, że z konta SeyrenLK czy coś...) totalnie oszalałam i Vocaloid już wtedy był codziennością.


http://nekomaru.pl/img/20120916113717.gif

Offline

 

#11 2013-06-19 14:56:14

 VueViVi

Nowy użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2013-06-19
Posty: 1
Punktów :   

Re: Jak zostałeś/aś fanem Vocaloid?

Kiedyś oglądałam chyba w Panoramie materiał o Hatsune Miku, ale oczywiście w takim programie musieli pominąć takie fakty, że głos pochodzi z komputera i nie zainteresowało mnie to. Aż kiedyś zobaczyłam reklamę polskiej Vocaloid Wiki i zaciekawiło mnie to. Zaczęłam ją studiować. ;p Oczywiście na początku byłam zakochana z Hatsune Miku, ale później stwierdziłam, że jej głos jest okropny. Gdy usłyszałam demówkę Mayu od razu mi się  ogromnie spodobała i jest do dzisiaj moim ulubionym Vocaloidem. Koniec~~

Offline

 

#12 2013-06-19 18:31:48

Aoimoku ;3

Nowy użytkownik

Skąd: Piernikowo
Zarejestrowany: 2013-06-19
Posty: 8
Punktów :   

Re: Jak zostałeś/aś fanem Vocaloid?

Ja zaczęłam praktycznie w tym samym momencie, w którym zaczęłam interesować się M&A xD A dokładniej, byłam wtedy na wycieczce, świeżynka dopiero co po przeczytaniu pierwszej mangi no i zaczęła się edukacja muzyczna, j-rock, j-pop etc. No i kumpela puściła mi Bad End Night, Rolling Girl, Shinitagari i Just be Friends i od tego się zaczęło. O ile JBF i Rolling Girl odrzuciło mnie od razu, to Bad End Night podbiło moje serce bezgranicznie <3 A Shinitagari nawet mi się podobało, chociaż głos Miku z trudem znosiłam i dalej z trudem znoszę XD No i co, wróciłam do domu, wpisałam w wyszukiwarkę vocaloid... i się zaczęło ;) Pamiętam jeszcze, że pierwszą wyszukaną przeze mnie piosenką było Trick n' Treat od którego zaczęła się moja miłość do Kagaminów >D

Offline

 

#13 2013-06-20 16:08:03

HurtMachine

Nowy użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 2013-06-20
Posty: 5
Punktów :   

Re: Jak zostałeś/aś fanem Vocaloid?

W piśmie "Focus" które nałogowo kupuję z tyłu numeru zawsze piszą o tym, co będzie w następnym numerze. Tak się złożyło, że kiedyś była tam informacja o Hatsune Miku, czyli japońskiej wirtualnej gwieździe. Tak mnie to zaintrygowało, że zaczęłam szukać o niej informacji w internecie i trafiłam na "Love is War", a później na Wikię o Vocaloidach, dowiedziałam się, że jest ich więcej i się w to wciągnęłam.

Offline

 

#14 2013-06-20 22:01:18

 Mio

Nowy użytkownik

Skąd: Biała Podlaska
Zarejestrowany: 2013-06-20
Posty: 6
Punktów :   

Re: Jak zostałeś/aś fanem Vocaloid?

Oj już dawno, z 3 lata temu chyba trafiłam na tenże filmik: https://www.youtube.com/watch?v=xBZOlipfjkQ i jakoś tak mnie no zaciekawiło, wziełam pierwszy lepszy filmik z proponowanych (było to melody.exe od Miku) i mi się spodobało, wziełam jeszcze 2 inne (Hot Cocoa od Lena <3 i Kokoro w dubbingu nie mam bladego pojecia kogo XD) i sie wciągnelam<3 Ale taki wstyd się przyznawać zę bałam się właczyć Alice Human Sacrifice X'D

Offline

 

#15 2013-07-16 17:16:55

Aoi

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-16
Posty: 5
Punktów :   

Re: Jak zostałeś/aś fanem Vocaloid?

A u mnie zaczęło się od usłyszenia fandubów Neko Takei (chyba się od tego zaczęło >.>"). Romeo and Cinderella przypadło mi do gustu i poszukałam oryginału no i po prostu teraz mam na punkcie Vocaloidów obsesję xD


http://img198.imageshack.us/img198/5990/6ehm.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mroczni.pun.pl www.speedwaymenago2010.pun.pl www.dragonballarena.pun.pl www.naruto-shinobistory.pun.pl www.ziro.pun.pl