Ogłoszenie

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem.
Przeglądając forum proszę się upewnić że wchodzi się na http://www.vocalotopia.pun.pl/forums.php zamiast na http://www.vocalotopia.pun.pl/ - forums.php na końcu adresu jest ważne, dla prawidłowego wyglądu strony.

#1 2013-06-21 19:20:25

 Canzolicious

Królowa Kóz

Zarejestrowany: 2013-01-18
Posty: 17
Punktów :   

UTAU

Jeden wątek. Poświęcam tym irytującym cudeńkom jeden wątek.

UTAU. Używa ktoś? Ma ktoś własne? Lubi? Nie lubi? O tym opowiedzieć i pochwalić się można tutaj.


http://img839.imageshack.us/img839/6371/82w0.png

Offline

 

#2 2013-06-22 16:43:21

 nefumi

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-04-05
Posty: 6
Punktów :   

Re: UTAU

Nie pojmuję czemu "irytującym", ale nie będę robiła dramatu o jedno słowo, gdyż rozpęta się piekło (mimo iż ta wielka ostrożność przed wspominaniem na tym forum o UTAU tylko z powodu tego, że na starym forum było więcej fanów UTAU niż Vocaloid jest moim skromnym zdaniem zupełnie bez sensu, ponieważ to nie UTAU doprowadziło forum do upadku, a raczej nieaktywność userów, ale ja nic nie narzucam, to tylko moja opinia i nikt nie musi jej brać do siebie na poważnie).
Używam UTAU gdzieś od początku 2012 roku (te bezcenne fail'e w mixing'u i użytkowaniu voice bank'ów, ahah). Zaczęło się... tak, zaczęło się jak zwykle od Teto. Usłyszałam na Youtubie "A Fake Diva" i coś mnie tknęło, by dowiedzieć się więcej o UTAU. Po jakimś czasie zdecydowałam się na pobranie tego programu i tak oto zaczęłam robić cover'y w owym programiku (Boże, te cover'y to był jakiś koszmar). Gdzieś w marcu 2012 roku planowałam prace nad swoim pierwszym UTAUloid'em, była to właśnie .wave, ale tak się z tym ociągałam, że wstępny VB został udostępniony dopiero w lipcu i trzeba przyznać - VB był wtedy koszmarny i pod względem graficznym i technicznym. I ta wymowa... x__x Także szybko dałam sobie spokój z tym VB i zaczęłam nagrywać nowy. Potem jeszcze nowy i na końcu najnowszy wydany 30 marca 2013. Ale nie chce mi się tutaj opowiadać wielkiej historii o tym jak poznawałam UTAU, bo było by to zwyczajnie nudne.
Aktualnie zrobiłam 9 UTAUloid'ów (.wave, Akumu, sample, Oto Kakoi, kyoofu, Fumeine Azuma, Pandora.exe, KOTOID, Nazomeitane Himawari), z czego nad jednym wciąż trwają prace, bo ChibiWing dotąd nie podesłała nagranego VB Thalii.
Moje ulubione UTAUloid'y to Defoko, Kasane Teto (oprócz jej CV, gdyż naprawdę brzmienie CV mi nie odpowiada), Momone Momo, Nene Nene, Sekka Yufu, Nizimine Kakoi, Kenji Baionoto, Ryszard Anioł, Akeko, Asane Sana, Akine Yui, Namine Ritsu, Yokune Ruko, Sasayaki-san, Yurika Sayu, Sukone Tei, Kane Tomo, Ryszard Anioł, Shion Yowa, Kasumiga Leeds, Tsurubami, Komane Kuu i... to chyba wszystko. ;__; Ale muszę przyznać, że nie podobają mi się Shadoo, Shiho Koene, CRINA ani Camila Melodia. Po prostu nie trawię ich brzmienia, a u niektórych ich design'ów. Nie potrafię zrozumieć fenomenu CRINY ani Camili Melodii. Po prostu nie potrafię, bo nic w nich zachwycającego nie widzę.
I to chyba tyle.


http://img267.imageshack.us/img267/3533/beznazwy2yh.png

Offline

 

#3 2013-06-24 20:06:23

 Nadworny Kot

Użytkownik

18849978
Skąd: K-ce
Zarejestrowany: 2013-05-08
Posty: 25
Punktów :   
WWW

Re: UTAU

Ach, no tak. UTAU.
Tak bardzo długo, bo już od roku planuję, że zrobię.
Tak bardzo długo, bo już od grudnia, go, a właściwie ją robię.
Tak bardzo długo, bo już od stycznia, przestałam się nią interesować.
"Nie dam rady" - pomyślałam - "To mnie przerasta".
I się poddałam po nagraniu voice banku i nieudolnych próbach zrobienia oto.ini.
Niedawno, gdy przeglądałam, co ja tam mam w kompie, mój wzrok zatrzymał się na folderze "UTAU", a potem na "Laura Henjine". Smutno mi się zrobiło, i wściekłam się na siebie. Czemu ją zostawiłam?
Biedne dziewczątko do tego czasu siedziało sobie cichutko, w nieużywanym folderze, niczym w celi, w której nawet śpiewać nie może, bo głosu nie posiada.
Zakasałam rękawy i wzięłam się do roboty, a po paru dniach była gotowa... chciałoby się. Stoję w miejscu. Odkryłam, że wcale nie czuję designu zaprojektowanego przez Onej (piękny jest, ale... no po prostu go nie czuję). Po przesłuchaniu dźwięków przeze mnie nagranych, uszy mi prawie odpadły. Tak to jest, gdy się nie chce poczekać, aż się kataru pozbędzie.
A oto.ini jak zrobić nie umiałam, tak nie umie.
Mimo wszystko, w wakacje nagram na spokojnie, bez pośpiechu nowy voice bank i... no zobaczymy. O ile mnie pamięć nie myli, prosiłam już Nefumi-san o pomoc, a ona łaskawie się zgodziła, i za to będę jej wdzięczna i dłużna już do końca moich dni.

No, wygadałam się na temat moich jakże zajmujących przygód z tymi istotkami, a teraz należałoby powiedzieć coś o moich ulubionych.
No więc:
Najpopularniejszy UTAU? Kasane Teto, rzecz jasna! Jest taka piękna, i ma taki cudny głosik i w ogóle... nie, ja jej nie lubię.
UTAU nie znam wiele, ale z tych, które znam, najbardziej lubię (ha, mało powiedziane!) wspaniałego Ryszarda Anioła. Głównie ze względu na jego głos, ale kto wie, czy nie mam do niego sentymentu ze względu na to, że to pierwszy polski UTAU.

To by było na tyle... rany, jakie te moje wypociny długie. A wy się teraz męczcie i czytajcie to. >:3


http://images5.fanpop.com/image/photos/30300000/Angel-beats-3-anime-30387227-500-281.gif

Offline

 

#4 2013-06-25 12:01:41

 Ana/Rena

Użytkownik

8691371
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2013-01-20
Posty: 25
Punktów :   
WWW

Re: UTAU

Meh... no i co ja mogę powiedzieć? Zadeklarowałam się, że zrobię swoje własne i co z tego wyszło? Zepsuł mi się komputer, czyli to był znak mówiący "zostaw to kobieto, to nie dla ciebie taka zabawa!" xD I plan został planem, pół nagranego VB zostało w zepsutym komputerze, a Julka jak została moim OC tak nim już zostanie. >.>"

Bardzo lubię UTAU, są bardzo oryginalne i mają czasami nawet lepsze głosy niż nie jeden Vocaloid. xD Moimi ulubionymi są: Sukone Tei, Sekka Yufu (od niedawna xD), Namine Ritsu, Matsudappoiyo, Yokune Ruko, Rook, Makimiya Fuki, Tsukishiro Hakupo, Shinji Hibiki, Maiko Hakaine <3, Kaneyama Shou, Soune Taya, FL-Chan,  Samura Tomi, Ryszard Anioł, Hinomoto Oniko, Ooka Miko... I tak bym mogła wymieniać bez końca~~ x3

Sekke polubiłam niedawno, kiedy trafiłam na piosenkę Little White Fairy i wtedy doceniłam jej głos. ^^ Kasane Teto też lubię, ale nie aż tak bardzo jak wyżej wymienione. Chociaż jak wyszedł jej album to śliniłam się bardzo i polowałam na niego zawzięcie, aż w końcu wpadnie w moje łapki. ^^ Do FL-Chan mam sentyment z powodu, że to moje pierwsze poznane UTAU. XD I to tyle z tej ckliwej historii.~~


http://i537.photobucket.com/albums/ff337/Ana__Chan/SukoneTeifull666241_zpsbe47f46c.jpg

Offline

 

#5 2013-07-31 19:14:50

 Rikao

Użytkownik

42509535
Skąd: Kuj.-Pom.
Zarejestrowany: 2013-02-27
Posty: 44
Punktów :   

Re: UTAU

Pierwszym poznanym przeze mnie UTAUloidem była Kasane Teto. Zakochałam się w jej głosie i wyglądzie. Usłyszałam ją jak co nie co śpiewała w Triple Baka. Myślałam, że to Vocaloid .///. Potem wedziałam się o UTAU i innych UTAUloidach. Bardzo lubię bawić się tym programem, a robię to od jakiegoś...tygodnia. To świetny program.

Moimi ulubionymi UTAUloidami są Hoshine Stella, .wave, Nene Nene, Kasane Teto, Namine Ritsu, Taigane Tora, SukoneTei i Defoko. Oraz wiele, wiele innych.
Nie którzy potrafią robić cuda (np. kyaami, nefumi itp. ) i bardzo ich za to podziwiam.


http://media.tumblr.com/tumblr_lu69cmAzy41qm5v0n.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fizjo3.pun.pl www.mroczni.pun.pl www.speedwaymenago2010.pun.pl www.naruto-shinobistory.pun.pl www.dragonballarena.pun.pl